چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟ (۵ فاکتور مهم)

فهرست مطالب

چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟ (5 فاکتور مهم)

یکی از پر کاربرد ترین لباس ها برای بانوان این سرزمین مانتو است ، اکثر خانم ها بارها این سوالات را از خود می پرسند : چه مانتویی بپوشم که زیباتر شوم ؟ چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟ ؟ آیا این جنس مانتو مناسب اندام من است ؟ چه مدلی به من می آید و بسیاری سوال های دیگر …

همه این سوالات و بسیاری سوال های دیگر کاملا درست است ، مسئله این است که فاکتور های زیادی در انتخاب مانتوی مناسب اندام شما وجود دارد ، در ادامه این فاکتورها را بیان می کنیم.

 

مهم ترین فاکتور ها در انتخاب مانتو:

  • قد (بلند یا کوتاه)
  • رنگ پوست (تیره یا روشن)
  • جنس مانتو
  • اندام (درشت اندام یا ریز جثه)
  • سن
  • و …

 

مانتویی مناسب اندام خانم های قد بلند :

یکی از مهم ترین فاکتور ها در انتخاب مانتو قد اشخاص است ، درست است که قد بلند یک فاکتور زیبایی به حساب می‌آید ، اما اگر در انتخاب پوشش درست عمل نکنیم ، همین فاکتور زیبایی می تواند اندام ما را زشت و زننده نشان دهد .

به همین دلیل خانم های قد بلند باید در هنگام خرید مانتو به نکات زیر  توجه داشته باشند :

خانم های قد بلند باید مانتو هایی را انتخاب کنند که بلندی آنها تا زانویشان باشد و مانتوی خیلی بلند یا خیلی کوتاه نپوشند ، چون قدشان را بلند تر نشان می دهد .

نکته دوم اینکه سعی کنند مانتو و شلوار تک رنگ نپوشند ، زیرا خطی یک دست ایجاد می کنند و قدشان را بلند تر از آنچه هست نشان می دهد .

در نتیجه خانم های قد بلند باید سعی کنند مانتوی خیلی گشاد و باد کرده نپوشند چون این باعث میشود خیلی درشت اندام و قد بلند تر به نظر برسند  بلکه مانتوی کمردار بپوشند که اندامشان را زیباتر کند و توجه بقیه را از قد آنها دور کند.

 

مانتویی مناسب اندام خانم های قد کوتاه :

خانم های قد کوتاه نباید مانتوی خیلی کوتاه بپوشند چون قدشان را از آنچه هست کم تر نشان می دهد ، همچنین مانتو ی خیلی بلند تا نوک پا هم نپوشند چون باز هم نتیجه عکس دارد و کوتاهتر دیده میشوند ، این خانم ها باید مانتویی با قد متوسط بپوشند و سعی کنند مانتو شلوار هم رنگ بپوشند تا بلند تر از آنچه هستند به نظر برسند.

خانم های کوتاه قد اگر مانتو راه  راه دوست دارید ، توصیه میشود مانتو یی با راههای عمودی بپوشید ، که این مناسب شما است و شما را قد بلند تر و کشیده تر نشان می دهد.

توصیه می شود که خانم های کوتاه قد مانتو های خیلی گشاد و کلوش و چروک نپوشند ،چون باعث می‌شود تپل و کوتاه دیده شوند ، سعی کنید مانتو های اندامی بپوشید که شما را کشیده تر نشان دهد.

 

مانتوی مناسب خانم هایی با پوست روشن :

همیشه تضاد باعث زیبایی و جذابیت بیشتر می شود ، خانم های که پوست روشن دارند اگر مانتوهای تیره تر بپوشند از حالت یکنواختی و یک دست بودن بیرون می آیند و لباس بیشتر در تن آنها جلوه می کند به همین خاطر مانتوهایی با رنگ های پررنگ و تیره به پوست های روشن بیشتر جلوه می‌کند ، مثل آبی تیره ، قهوه‌ای ، سبز یشمی و …

 

مانتوی مناسب خانم هایی با پوست تیره :

خانم هایی که پوست تیره ای دارند باید سعی کنند رنگ هایی را بپوشند که پوستشان روشن تر به نظر برسد مثلا رنگهای : کرم ، سفید ، طوسی روشن ، صورتی و… که پوست آنها را روشن تر می کند .

 

چه مدل مانتویی مناسب خانم های درشت اندام است ؟

خانم های چاق باید سایز خود را خوب بدانند و مانتو هایی را بپوشند که کاملا اندازه آنها باشد ، اگر مانتو خیلی تنگ و فشرده باشد ، اندام آنها را چاق تر نشان می دهد ، سعی کنید مانتوهای ساده بپوشید و اگر خواستید مانتوی راه راه بپوشید حتما مانتو با راههای عمودی بپوشی چرا که راههای افقی شما را چاق تر از آنچه هستید نشان می دهد.

سعی کنید مانتوی خیلی کوتاه نپوشید چرا که اندام شما را چاق تر و پهن تر نشان می دهد.

در ضمن از پوشیدن مانتو هایی که جیب بزرگ روی کار دارند و مانتوی پر چین و پلیسه و فون زیاد خودداری کنید ، در عوض مانتوی راسته و یا فون کم اندام شما را زیباتر و لاغر تر نشان می دهد.

 

چه مدل مانتویی مناسب خانم های لاغر اندام است ؟

انتخاب صحیح مدل لباس میتواند تاثیر بسزایی در  ظاهر شما داشته باشد. اگر انتخاب لباس به درستی انجام شود ، می تواند ایراد اندام شما را بپوشاند ، افراد لاغر اندام باید برای انتخاب مانتو به این نکات توجه کنند :

افراد لاغر اندام باید به هیچ وجه مانتو تنگ و اندامی نپوشند ، زیرا مانتو تنگ ایرادات اندام شما را دو چندان می کند .

نکته دوم اینکه افراد لاغر اندام چه قد بلند باشند و یا کوتاه قد ، مانتوی خیلی کوتاه نپوشند ، این مورد هم خیلی مناسب اندام شما نیست .

افراد لاغر اندام باید از مانتو های با راه راه افقی استفاده کنند ، این باعث میشود آن ها پر تر به نظر برسند ، برعکس مانتو با راههای عمودی آنها را لاغر تر از حد خود نشان می دهد.

مانتوهای پر چین ، پیله دار ، کلوش ، چهارخانه و مانتو های با یقه ی پهن و جیب بزرگ و در کل مانتو های با طرح های شلوغ برای افراد لاغر اندام مناسب است و باعث میشود پر تر به نظر برسند.

 

انتخاب مانتو بر اساس جنس :

جنس مانتو یکی از فاکتور های مهم در انتخاب مانتو است ، جنس مانتو با توجه به عوامل مختلف مثل : فصل ، مکان پوشیدن آن ، کاربرد استفاده از آن و… انتخاب می شود.

 

و اما بهترین جنس های مانتو عبارتند از :

نخ ، کرپ ، فاستونی ، جین ، کتان ، ریون ، چرم ، دیور ، پرادا ، فیونا ، ابریشم و ساتن.

همان طور که گفتیم انتخاب جنس مانتو به عوامل مختلفی بستگی دارد ، مثلا اگر ما یک مانتو برای محیط کار و یا دانشگاه میخواهیم باید سعی کنیم از پارچه های محکم و مقاوم که در طولانی مدت چروک نشود و باتوجه به اینکه قرار است بیشتر ساعات روز مورد استفاده قرار گیرد باید راحت و مقاوم باشد . مثلا می توانیم از پارچه ی فاستونی استفاده کنیم.

یا اینکه مثلا ما یک مانتو برای فصل گرم سال مثل تابستان می خواهیم ، پس باید از یک پارچه ی نازک و خنک مثل نخ استفاده کنیم .

یا مثلا یک مانتوی مجلسی شیک و زیبا می خواهیم ، پس چند گزینه برای انتخاب جنس پارچه داریم ، مثل پارچه ی کرپ ، ساتن و ابریشم .

یا یک مانتو مناسب فصل پاییز می خواهیم ، پس می توانیم از پارچه ی کتان ضخیم استفاده کنیم و….

 

انتخاب مانتو بر اساس سن :

مانتو مناسب خانم های جوان

معمولا مانتو های مناسب خانم های جوان ، مانتو های جلوباز ، اسپرت کوتاه و بلند ، سنتی ، و مانتو با طرح های نامتقارن هستند .

معمولا مانتو های دخترانه شیک امروزی به صورت ساده با پارچه های افتاده ،بدون یقه و دارای رنگ بندی فانتزی و شاد هستند .

مانتو مناسب خانم های مسن

خانم های مسن معمولا مانتو های سنگین تری استفاده می کنند ،و طرح های جلو باز و اسپرت را نمی پسندند .

معمولا مانتو های زنانه ،  مدل های ساده ای دارند که روی آن با گیپور و مروارید کار شده و در رنگ بندی های تیره تر با تنوع کم تری وارد بازار می شوند.

جمع بندی و حرف آخر :

در نهایت اگر فاکتور هایی که بیان کردیم را در انتخاب و خرید مانتو به کار گیرید ، می تواند عیب های موجود در فرم اندام شما را تا حدودی بپوشاند و باعث می شود تا شیک پوش و جذاب تر به نظر برسید .

به این محتوا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط با چه مدل مانتویی مناسب اندام من است؟ (۵ فاکتور مهم)

پلیور بافت زنانه اسپرت

پلیور بافت زنانه اسپرت

  بافت یکی از جذاب ترین سبک های لباس، مخصوص این روزهای سرد پاییزی است. این سبک پرطرفدار، علاوه بر راحتی هنگام پوشیدن، کار انتخاب

ادامه مطلب »